RNCF1210BTE2M49
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2M49
Description
RES 2.49M OHM 0.1% 1/4W 1210
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Power Rating :
200mW
Resistance :
2.49MOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210BTE2M49
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.49MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C