RNCF1210BTE2M40
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2M40
Description
RES 2.4M OHM 0.1% 1/4W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.4MOhm
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210BTE2M40
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.4MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C