RNCF1210BTE2M21
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2M21
Description
RES 2.21M OHM 0.1% 1/4W 1210
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
2.21MOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Datasheets
RNCF1210BTE2M21
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.21MOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C