RNCF1210BTE2K37
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2K37
Description
RES 2.37K OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Power Rating :
200mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Resistance :
2.37kOhm
Datasheets
RNCF1210BTE2K37
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.37kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C