RNCF1210BTE2K32
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2K32
Description
RES 2.32K OHM 0.1% 1/3W 1210
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height :
711.2μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Published :
Resistance :
2.32kOhm
Max Power Dissipation :
333mW
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RNCF1210BTE2K32
Stackpole Electronics, Inc. RNCF1210BTE2K32
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 2.32kOhm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C