RNCF1210BTE2K20
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2K20
Description
RES 2.2K OHM 0.1% 1/3W 1210
Resistance :
2.2kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power Rating :
200mW