RNCF1210BTE2K05
Mfr.Part #
RNCF1210BTE2K05
Description
RES 2.05K OHM 0.1% 1/3W 1210
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
2.05kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
200mW