RNCF1210BTE27R4
Mfr.Part #
RNCF1210BTE27R4
Description
RES 27.4 OHM 0.1% 1/3W 1210
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
200mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Feature :
Automotive AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Resistance :
27.4Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.33W
Construction :
RECTANGULAR
Additional Feature :
PRECISION
Datasheets
RNCF1210BTE27R4
FIXED RESISTOR RNCF Series, Thin Film, 27.4Ohm, 0.333W 1/3W, ±0.1%, -55°C~155°C