RNCF1210BTC60K4
Mfr.Part #
RNCF1210BTC60K4
Description
RES 60.4K OHM 0.1% 1/3W 1210
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
60.4kOhm
Size / Dimension :
0.122Lx0.094W 3.10mmx2.40mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
200mW