RN731JTTD81R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD81R6D100
Description
RES 81.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
81.6Ohm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%