RN731JTTD7772C50
Mfr.Part #
RN731JTTD7772C50
Description
RES 77.7K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
77.7kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W