RN731JTTD5622B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5622B25
Description
RES 56.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
Stock
260
In Stock :
260
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
1608
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
56.2kOhm
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD5622B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5622B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C