RN731JTTD54R2B25
Mfr.Part #
RN731JTTD54R2B25
Description
RES 54.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Resistance :
54.2Ohm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD54R2B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD54R2B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 54.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C