RN731JTTD5421C25
Mfr.Part #
RN731JTTD5421C25
Description
RES 5.42K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
5.42kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD5421C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5421C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C