RN731JTTD5420F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5420F25
Description
RES 542 OHM 1% 1/16W 0603
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
542Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RN73
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm