RMCP0402FT432R
Mfr.Part #
RMCP0402FT432R
Description
RES, 0402, 432 OHM, 1%, 0.125W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Power (Watts) :
0.125W, 1/8W
Height - Seated (Max) :
0.016" (0.40mm)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Resistance :
432 Ohms
Datasheets
RMCP0402FT432R
Stackpole Electronics, Inc. RMCP0402FT432R
RMCP Series, Thick Film, 432 Ohms, 0.125W, 1/8W, ±1%, -55°C ~ 155°C