RL0510S-200-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL0510S-200-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 20 OHM 1% 1/6W 0402
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Feature :
Current Sense
Max Power Dissipation :
167mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
20Ohm
Series :
RL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height :
457.2μm
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
14 Weeks
Datasheets
RL0510S-200-F
Susumu RL0510S-200-F
RL Series, Thin Film, 20Ohm, 0.167W 1/6W, ±1%, -55°C~125°C