RL0510S-180-F
Mfr.Part #
RL0510S-180-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Description
RES SMD 18 OHM 1% 1/6W 0402
Manufacturer :
Susumu
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
167mW
Factory Lead Time :
14 Weeks
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Feature :
Current Sense
Composition :
Thin Film
Height :
457.2μm
Resistance :
18ohm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RL0510S-180-F
Susumu RL0510S-180-F
RL Series, Thin Film, 18Ohm, 0.167W 1/6W, ±1%, -55°C~125°C