RK73H2HTTE1153F
Mfr.Part #
RK73H2HTTE1153F
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Description
RES 115K OHM 1% 3/4W 2010
Rated Power Dissipation (P) :
0.75W
Resistance :
115kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
Package / Case :
2010 (5025 Metric)
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Power (Watts) :
0.75W 3/4W
Factory Lead Time :
6 Weeks
Datasheets
RK73H2HTTE1153F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2HTTE1153F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 115kOhm, 0.75W 3/4W, ±1%, -55°C~155°C