RK73H2BTTD2494F
Mfr.Part #
RK73H2BTTD2494F
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Description
RES 2.49M OHM 1% 1/4W 1206
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supplier Device Package :
Published :
Height :
600μm
Series :
RK73H
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
200V
Resistance :
2.49MOhms
Lead Free :
Lead Free
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
155°C
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated DC :
200V
Thick Film
Length :
3.2mm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
250mW
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Width :
1.6mm
Datasheets
RK73H2BTTD2494F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2BTTD2494F
RK73H Series, Thick Film, 2.49MOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C