RK73H2ATTD6190D
Mfr.Part #
RK73H2ATTD6190D
Description
RES 619 OHM 0.5% 1/4W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
RK73H
Working Voltage :
150V
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
619Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Surface Mount
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
AEC-Q200
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RK73H2ATTD6190D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2ATTD6190D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 619Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C