RK73H1JTTD7684F
Mfr.Part #
RK73H1JTTD7684F
Description
RES 7.68M OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Published :
Length :
1.6mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±1%
Resistance :
7.68MOhms
Thick Film
Width :
800μm
Power Rating :
100mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
50V
Datasheets
RK73H1JTTD7684F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD7684F
RK73H Series, Thick Film, 7.68MOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C