RK73H1JTTD3R24F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RK73H1JTTD3R24F
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 3.24 OHM 1% 1/8W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.24Ohms
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
RK73H
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
6 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H1JTTD3R24F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3R24F
RK73H Series, Thick Film, 3.24Ohms, 0.125W 1/8W, ±1%, -55°C~155°C