RK73H1JTTD13R3D
Mfr.Part #
RK73H1JTTD13R3D
Description
RES 13.3 OHM 0.5% 1/8W 0603
Resistance :
13.3Ohm
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Pbfree Code :
yes
Ratings :
AEC-Q200
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
6 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RK73H
Working Voltage :
75V
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RK73H1JTTD13R3D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD13R3D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 13.3Ohm, 0.125W 1/8W, ±0.5%, -55°C~155°C