RK73H1ETTP8874F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP8874F
Description
RES 8.87M OHM 1% 1/10W 0402
Resistance :
8.87MOhm
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
yes
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RK73H1ETTP8874F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP8874F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 8.87MOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C