RK73H1ETTP2262D
Mfr.Part #
RK73H1ETTP2262D
Description
RES 22.6K OHM 0.5% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Mounting Feature :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RK73H
JESD-609 Code :
e3
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
22.6kOhm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Surface Mount :
yes
8 Weeks
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
RK73H1ETTP2262D
KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP2262D
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73H Series, Thick Film, 22.6kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C