RK73H1ETTP1273F
Mfr.Part #
RK73H1ETTP1273F
Description
RES 127K OHM 1% 1/10W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
0402 (1005 Metric)
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
RK73H
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Military Standard :
Not
Voltage - Rated DC :
50V
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Composition :
Thick Film
Height :
400μm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Depth :
500μm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
50V