RK73G1JTTD93R1F
Mfr.Part #
RK73G1JTTD93R1F
Description
RES 93.1 OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Series :
RK73G
Construction :
RECTANGULAR
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Mounting Feature :
Surface Mount
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Ratings :
AEC-Q200
Working Voltage :
75V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
High Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
93.1Ohm
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RK73G1JTTD93R1F
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD93R1F
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RK73G Series, Thick Film, 93.1Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C