RK73G1JTTD2701C
Mfr.Part #
RK73G1JTTD2701C
Description
RES 2.7K OHM 0.25% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.7kohm
Datasheets
RK73G1JTTD2701C
KOA Speer Electronics, Inc. RK73G1JTTD2701C
RK73G Series, Thick Film, 2.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C