RG3216V-4640-P-T1
Mfr.Part #
RG3216V-4640-P-T1
Description
RES SMD 464 OHM 0.02% 1/4W 1206
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR
Voltage - Rated DC :
200V
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
464Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RG3216V-4640-P-T1
Susumu RG3216V-4640-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 464Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C