RG3216L-153-L-T05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RG3216L-153-L-T05
Manufacturer
Susumu
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES SMD 15K OHM 0.01% 1/8W 1206
Stock
231
In Stock :
231
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
250mW
Case Code (Metric) :
3216
Factory Lead Time :
22 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Max Power Dissipation :
125mW
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
1206
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
RG
Number of Terminations :
2
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
200V
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Height :
508μm
Packaging :
Cut Tape (CT)
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
15kOhm
Temperature Coefficient :
±2ppm/°C
Tolerance :
±0.01%
Datasheets
RG3216L-153-L-T05
Susumu RG3216L-153-L-T05
RG Series, Thin Film, 15kOhm, 0.125W 1/8W, ±0.01%, -55°C~155°C