RG3216V-3300-B-T1
Mfr.Part #
RG3216V-3300-B-T1
Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Packing Method :
TR
Height :
400μm
Resistance :
330Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216V-3300-B-T1
Susumu RG3216V-3300-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 330Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C