RG3216P-7320-P-T1
Mfr.Part #
RG3216P-7320-P-T1
Description
RES SMD 732 OHM 0.02% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Height :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.02%
Construction :
Chip
Voltage - Rated :
150V
Case Code (Imperial) :
Resistance :
732Ohm
EAR99
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
2
Datasheets
RG3216P-7320-P-T1
Susumu RG3216P-7320-P-T1
FIXED RESISTOR RG Series, Thin Film, 732Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.02%, -55°C~155°C