RG3216P-4752-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4752-B-T5
Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±0.1%
Height :
508μm
Series :
RG
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Mounting Feature :
Surface Mount
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
20 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
47.5kOhm
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
RG3216P-4752-B-T5
Susumu RG3216P-4752-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 47.5kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C