RG3216P-4302-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4302-B-T5
Description
RES SMD 43K OHM 0.1% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.1%
Weight :
16.187578mg
Voltage - Rated :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RG
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
Surface Mount
Surface Mount :
yes
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height :
400μm
Construction :
RECTANGULAR
Resistance :
43kOhm
Published :
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated DC :
200V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C