RG3216P-4222-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-4222-W-T1
Description
RES SMD 42.2KOHM 0.05% 1/4W 1206
EAR99
Max Power Dissipation :
250mW
Construction :
Chip
Packing Method :
TR
Height :
508μm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
42.2kOhm
Voltage - Rated :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
WRAPAROUND
Reach Compliance Code :
Unknown
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216P-4222-W-T1
Susumu RG3216P-4222-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 42.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C