RG3216P-4122-C-T5
Mfr.Part #
RG3216P-4122-C-T5
Description
RES SMD 41.2KOHM 0.25% 1/4W 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
41.2kOhm
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RG3216P-4122-C-T5
Susumu RG3216P-4122-C-T5
RG Series, Thin Film, 41.2kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C