RG3216P-2672-B-T5
Mfr.Part #
RG3216P-2672-B-T5
Description
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Height :
400μm
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
26.7kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated :
200V
1206 (3216 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
2
Construction :
RECTANGULAR
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
20 Weeks
Datasheets
RG3216P-2672-B-T5
Susumu RG3216P-2672-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 26.7kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C