RG3216P-1502-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1502-W-T1
Description
RES SMD 15K OHM 0.05% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
Chip
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR
Tolerance :
±0.05%
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height :
400μm
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
15kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RG3216P-1502-W-T1
Susumu RG3216P-1502-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 15kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C