RG3216P-1071-W-T1
Mfr.Part #
RG3216P-1071-W-T1
Description
RES SMD 1.07KOHM 0.05% 1/4W 1206
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.07kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Voltage - Rated DC :
200V
Height :
508μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.05%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RG3216P-1071-W-T1
Susumu RG3216P-1071-W-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.05%, -55°C~155°C