RG3216N-76R8-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-76R8-D-T5
Description
RES SMD 76.8 OHM 0.5% 1/4W 1206
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
76.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
200V
Height :
400μm
Weight :
16.187578mg
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Construction :
RECTANGULAR
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Datasheets
RG3216N-76R8-D-T5
Susumu RG3216N-76R8-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 76.8Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C