RG3216N-7151-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-7151-B-T1
Description
RES SMD 7.15K OHM 0.1% 1/4W 1206
Resistance :
7.15kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
Chip
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
AEC-Q200
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±0.1%
Matte Tin (Sn)
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR
Voltage - Rated :
150V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C