RG3216N-4700-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-4700-B-T1
Description
RES SMD 470 OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Lead Free :
Lead Free
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Voltage - Rated :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height :
400μm
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
470Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Reach Compliance Code :
Unknown
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RG3216N-4700-B-T1
Susumu RG3216N-4700-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 470Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C