RG3216N-3830-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-3830-D-T5
Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power Rating :
125mW
Pbfree Code :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
383Ohm
Voltage - Rated :
150V
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
400μm
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Series :
RG
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Datasheets
RG3216N-3830-D-T5
Susumu RG3216N-3830-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 383Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C