RG3216N-3321-C-T5
Mfr.Part #
RG3216N-3321-C-T5
Description
RES SMD 3.32KOHM 0.25% 1/4W 1206
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.25%
Voltage - Rated DC :
200V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Voltage - Rated :
150V
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
3.32kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
RG
Datasheets
RG3216N-3321-C-T5
Susumu RG3216N-3321-C-T5
RG Series, Thin Film, 3.32kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~155°C