RG3216N-2800-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-2800-B-T5
Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/4W 1206
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
150V
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
280Ohm
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Height :
400μm
Published :
Construction :
RECTANGULAR
Power Rating :
125mW
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
yes
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Datasheets
RG3216N-2800-B-T5
Susumu RG3216N-2800-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 280Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C