RG3216N-2612-B-T1
Mfr.Part #
RG3216N-2612-B-T1
Description
RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/4W 1206
SMD/SMT
Construction :
Chip
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Voltage - Rated :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
RG
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated DC :
200V
Published :
Resistance :
26.1kOhm
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Max Power Dissipation :
250mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RG3216N-2612-B-T1
Susumu RG3216N-2612-B-T1
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 26.1kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C