RG3216N-1873-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1873-B-T5
Description
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
ECCN Code :
EAR99
Construction :
RECTANGULAR
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
400μm
Power Rating :
125mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
150V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Resistance :
187kOhm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RG3216N-1873-B-T5
Susumu RG3216N-1873-B-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 187kOhm, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C