RG3216N-1740-D-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1740-D-T5
Description
RES SMD 174 OHM 0.5% 1/4W 1206
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
174Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
150V
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
ANTI-SULFUR, PRECISION
Power Rating :
125mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
20 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
2
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
200V
Construction :
RECTANGULAR
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Surface Mount :
1206 (3216 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RG3216N-1740-D-T5
Susumu RG3216N-1740-D-T5
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RG Series, Thin Film, 174Ohm, 0.25W 1/4W, ±0.5%, -55°C~155°C