RG3216N-1582-B-T5
Mfr.Part #
RG3216N-1582-B-T5
Description
RES SMD 15.8K OHM 0.1% 1/4W 1206
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±0.1%
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Construction :
RECTANGULAR
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated :
150V
Height :
508μm
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
125mW
Resistance :
15.8kOhm